Twoja historia jest częścią nieskończonej opowieści.

Jej symbolem i talizmanem, który łączy nas z ziemią i ze sobą, od zarania dziejów, jest biżuteria: diamenty są niemal tak stare jak Ziemia, a najstarszy odkryty naszyjnik z muszelek ma 150 tysięcy lat.
Jednymi z najpiękniejszych i najbardziej cenionych dzieł natury są kamienie szlachetne. Jednak kamieni całkiem naturalnych, niepoprawianych, jest zaledwie garstka – to one są najbardziej wyjątkowe.

Twoja historia zasługuje na wyjątkowy symbol.

W Wonder, mojej kameralnej pracowni złotniczej, pomogę Ci wybrać niepowtarzalny naturalny kamień i oprawię go w minimalistycznej formie, która go podkreśli, skupiając się na perfekcyjnym ręcznym wykonaniu.

Pierścionek z brylantem

Jaki pierścionek mogę dla Ciebie zrobić?

Poniżej znajdziesz przykłady bestsellerowych minimalistycznych modeli jakie wykonuję ręcznie.

The Minimalist

Połączenie klasycznej pełnej oprawy z otwartą przestrzenią przepuszczającą światło. Ten model zaprojektowałam, żeby można było go zestawić z innym pierścionkiem lub obrączką, nawet taką z wysokimi diamentami – zmieści się pod oprawą kamienia.

Standardowo obrączka ma 1.8mm szerokości.

The classic

The Classic

Klasyczna pełna oprawa na okrągłej obrączce. Lekko stożkowy profil i szeroki rant wokół kamienia dodają elegancji.
Taka oprawa jest najpraktyczniejsza w noszeniu, leży na palcu, jest stosunkowo niska (zależy od wysokości kamienia).
Solidna obrączka okrągła w przekroju ma średnicę od 1.5mm

Znajdziesz u mnie unikatowe szafiry w niespotykanych barwach i duże szampańskie diamenty.

Zaledwie 1-2% szafirów na rynku jest w 100% naturalnych, niepoprawianych. Najlepsze kolory i blask wydobywają z nich piękne perfekcyjne szlify.
Jeśli szukasz wyjątkowego naturalnego kamienia, odwiedź moją pracownię, kamienie najlepiej oglądać na żywo, żadne zdjęcie ani filmik nie odda ich prawdziwego charakteru.
Poniżej możesz zobaczyć przykłady kamieni, jakie mam na stanie (opisy kolorów są poglądowe). Na moim koncie na Instagramie robię aktualnie przegląd kamieni – zajrzyj tutaj

Szafir bordowy 0.48ct/4.90mm

W pierścionku od 6200 zł

Szafir żółto-zielony 0.45ct/4.70mm

W pierścionku od 6200 zł

Brązowy diament 0.73ct

W pierścionku od 9800 zł

Szafir niebiesko-zielony 0.55ct

W pierścionku od 7800 zł

Terminy realizacji

Jeśli wybierzesz jeden z kamieni jakie mam na stanie, termin realizacji wynosi ok 4 tygodni.
Jeśli nie mam na stanie tego o czym marzysz, poszukiwanie wyjątkowego szafiru może potrwać nawet kilka miesięcy – szlachetne kamienie naturalne, z etycznych źródeł i nie poprawiane chemicznie, są rzadkie i czasem trudne do znalezienia. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Warto, będziesz mieć coś naprawdę wyjątkowego.

Dostępne od ręki

Te pierścionki są dostępne w pracowni od ręki. W większości przypadków jest możliwa korekta rozmiaru.

O mnie

Wierzę, że w zamian za skarby jakie daje nam ziemia, powinniśmy odwdzięczyć się szacunkiem i troską, działać etycznie już od źródła.

Studiowałam malarstwo. Prawie dekadę spędziłam podróżując jako przewodnik nurkowy. Nieustannie towarzyszy mi zachwyt nad otaczającym nas światem. Złotnictwem zajęłam się trochę z przypadku po powrocie do Polski. Najbardziej zachwycały mnie kamienie szlachetne, więc skończyłam kursy gemmologiczne, obecnie studiuję w GIA (Gemological Institute of America) z fokusem na kamienie kolorowe.
Estetycznie ciągnie mnie do minimalizmu.
Przez prawie 10 lat w branży zawsze dążyłam do etyczności i zrównoważonego rzemiosła, poszerzając swoją wiedzę o pochodzeniu materiałów i sposobach produkcji – dlatego skupiam się na ograniczonej ręcznej produkcji, wysokiej klasy kamieniach i złocie znanego pochodzenia, które wspierają społeczności zaangażowane w ich wydobycie.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się ze mną lub umów wizytę w pracowni, zapraszam!

Skontaktuj się ze mną