Filozofia marki

Biżuteria to nie tylko dodatek. Ma budzić emocje, poruszać nas, tak jak robi to sztuka. Może symbolizować i oznaczać najważniejsze momenty naszego życia. Może wyrazić, jak chcemy się czuć i w jakim świecie chcemy żyć.

Wiele wchodzi w skład indywidualnie wykonywanej biżuterii: światopogląd, myśl, projekt, rzemiosło i materiały.

Wierzę, że jako produkt luksusowy, biżuteria ma zarówno obowiązek, jak i środki, aby uczynić świat lepszym miejscem.

Dlatego w Wonder stale pracuję nad udoskonalaniem zrównoważonych praktyk: cała biżuteria jest wykonywana na zamówienie lub w limitowanych seriach w mojej pracowni.

 

 
Używam złota Fairmined z wydobycia rzemieślniczego i na małą skalę, ponieważ jest ono możliwe do prześledzenia i lepsze dla środowiska i ludzi.
 
Znajdziesz tu wyłącznie etyczne kamienie szlachetne, pochodzące z kopalni rzemieślniczych, a ja decyduję się pracować wyłącznie z najwyższej jakości szafirami i diamentami ze względu na ich twardość i wytrzymałość zapewniającą długowieczność – dzięki czemu biżuteria może sprawiać radość przez długie lata.
 
Wreszcie opakowanie – drewniane pudełeczka są wykonane z solidnego kawałka pięknego drewna, pochodzącego z lasów, gdzie pracuje się nad zapewnieniem równowagi i różnorodności biologicznej otaczającego je obszaru. Są to pamiątki same w sobie.
 
Okazjonalna wysyłka jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Jak? Ślad węglowy każdego opakowania jest kompensowany poprzez wspieranie zielonych inicjatyw na całym świecie.

Jak zapewnić transparentność materiałów? Przechodzą przez bardzo krótki łańcuch dostaw: kopalnia > zaangażowani w etykę handlowcy/partnerzy > moje studio > Ty.

Czym to się różni od normalnej dostawy?

Większość kamieni szlachetnych jest całkowicie niemożliwa do prześledzenia ze względu na skomplikowane trasy, którymi podróżują po całym świecie, przez centra handlowe, gdzie są mieszane w partie, odsprzedawane i ponownie mieszane. Złoto jest topione i rafinowane w nieskończoność, sprzedawane i odsprzedawane; w wyniku tego skomplikowanego procesu nielegalne złoto może przedostać się na rynki.

Jestem zaszczycona i dumna, że osobiście znam wspaniałych ludzi w moim łańcuchu dostaw. Należę do zaangażowanych organizacji, które wspieram w tworzeniu możliwości rozwoju społeczności górniczych, zapewnianiu godziwych wynagrodzeń i traktowania górników, oraz pracy na rzecz ochrony środowiska, w którym prowadzone są prace wydobywcze.